Altın Küre 2015-TV DRAMA KATEGORİLERİ

Malumunuz 2 gün kaldı Altın Küre’ye. Ben de elimden geldiğince 25 kategoriyi de tek tek yorumlayacağım. Üstü çizililer hiç şans vermediklerim anlamına geliyor. GG ise Golden Globes’un kısaltması.
Ve bazı
Altın Küre’nin tarihi ve iş Bu adamlar özellikle Tv kısmında yeni veya Oscar

EN İYİ DRAMA DİZİSİ


image
LİDER:House of Cards

Belki:The Affair
3.The Good Wife
4.Game of Thrones
5.Downton Abbey

Aslında gönlümden geçen GoT. Harika bir sezon geçirdi ve çok uzun zamandır hem halk hem de eleştirmenler tarafından bu derece dengeli olarak sevilen tek dizi.
Olağanüstü popularitesini ve Altın Küre’nin de populariteyi ilk sıraya koyduğunu düşünürsek olabilitesi yok değil ancak bundan önceki senelerin istatistiklerine baktığımızda çok büyük çoğunluk en iyi dizi ödülünü alan yapımların illa ki diğer bir, iki kategoride de esamesinin okunduğunu görüyoruz. GoT ise maalesef yardımcı oyuncu gibi basit bir kategoriye dahi Peter Dinklage gibi birini sokmayı başaramadıysa burada işi zor.

House of Cards’ı ise akademi seviyor. Geçen sene 4 adaylığı vardı, bu sene 3. Normalde ilk sene es geçtiklerine ikinci sene ödül vermeleri pek sık görülen bir şey değil ama geçen sene Breaking Bad gibi bir efsanenin son sezonu söz konusuydu. Bu sene HoC’den özürlerini o şekilde dileyebilirler

Ha illa yeni bir diziye vereceğiz ödülü derlerse o zaman tek alternatif The Affair. Hem kaliteli hem de bir Showtime dizisi.(GG’nin favori kanalı) Hem de diğer kategorilerde de adaylığı var yani buraya laf olsun diye konmamış, demek ki sevmişler diziyi. Aslında gözümde HoC ve bunun kazanma oranı hemen hemen eşit ama birini ilk sıraya koymak zorundaydım, sorry.

TV DRAMA EN İYİ AKTÖR

imageLİDER: Kevin Spacey-House of Cards

Belki: Clive Owen-The Knick
3.Dominic West
4.Liev Schreiber
5.James Spader

Kevin Spacey’nin henüz bir tane bile Altın Küre kazanamadığına inanabiliyor musunuz? Zararın neresinden dönsen kardır Golden Globe!
Adam 2 defa Oscar kazandığı halde Altın Küre’de daha siftahı yok, hem de A.K çook daha geniş bir yelpazede ödül dağıtıyor, geçen senelerin kazananlarına bakarsanız ne demek istediğimi anlayacaksınız, çok çok küçük rollerle ödül alanlar var. Belki de Spacey’den cidden hazetmiyolardır?
O zaman yol Clive Owen için açılıyor, adam hem ünlü hem Oscar geçmişli hem de yeni ve klas bir dizide oynuyor. GG için tadından yenmez

TV DRAMA EN İYİ AKTRİS

imageLİDER:Viola Davis- How to Get Away With Murder

2.Julianna Margulies-The Good Wife
3.Ruth Wilson
4.Claire Danes
5.Robin Wright

Viola Davis gecenin en banko isimlerinden biri. Sebepler ise yukardaki gibi hem oyuncunun popülaritesi hem de yeni ve freş bir dizide rol alması. Ruth Wilson dışındaki tüm rakiplerinin yıllanmış olması da ayrı bir avantaj tabii. Ve akademi The Affair’i sevdiyse her ne kadar bilinmedik bir yüz olsa da Wilson’ın da küçük bir şansı mevcut

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s